Haber

Murat Bardakçı Davutoğlu, Babacan ve Karamollaoğlu’nu eleştirdi! Nankörlük gösteriyor…

ensonhaber.com

Türkiye seçime gidiyor.

14 Mayıs yaklaşırken siyasi partilerde seçim hazırlıkları sürüyor.

Vatandaşlar 47 gün sonra sandık başına gitmeye hazırlanırken, kritik sürecin son aşamasına geçildi.

Muhalefet kesimi güçlü rakibi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığını iptal etmek için elinden geleni yapıyor.

Son olarak Cumhurbaşkanı adaylığının iptali için YSK’ya itiraz edilmiş olsa da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önünde hiçbir engel olmadığı biliniyor.

Gazeteci Murat Bardakçı da muhalefet ve iktidar konusuna değindi.

Bardakçı, hükümetin iyi ya da kötü yaptığı her şeyi yanlış aktaran muhalifleri eleştirdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “İktidara geldiğimizde Ayasofya’yı gerçek anlamda açmış olacağız”Bardakçı, sözlerine şöyle devam etti: “Ayasofya’nın başka bir muhafazakar yönetim tarafından ibadete açıldığını görmezden geliyor, yani muhafazakar bir nankörlük sergiliyor!”içinde tepki gösterdi.

Muhalefetin yapılan her şeyi acıklı ve yanlış yapması adettendir.”

Bardakçı, sözlerine şöyle devam etti;

Muhalefet partilerinin iktidarı eleştirmeleri, yapılan her şeyi çabucak kötü ve yanlış olarak göstermeleri adettendir ve bir yerde muhalif olmak bir zarurettir. İktidarın ekonomik uygulamalarına, dış politikasına kızılabilir ama muhafazakâr kesimin seksen yıllık hayallerini gerçekleştirmeyi reddetmesi tam anlamıyla ideolojik bir nankörlüktür.

“Karamollaoğlu, Davutoğlu, Babacan nankörlük yapıyor”

Siyasi hayatları boyunca muhafazakar bir çizgide yer alan, ancak daha sonra Altı Masa’yı oluşturan üç lider Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan yaygara kopardıkları CHP’nin şimdiki lideri olmak için çaba sarf etti. çünkü artık cumhurbaşkanı olarak böyle davranıyorlar… Mesela Ayasofya aslında böyle. İbadetlere açık olduğunu ve turistlerin mabedi serbestçe ziyaret edebildiğini anlatan Temel Bey, “İktidara geldiğimizde Ayasofya gerçek anlamda açılacak ve kendi ruhuna kavuşacak. …bazı bölümleri turiste açılabilir” diyor, Ayasofya’nın başka bir muhafazakar yönetim tarafından ibadete açıldığını, yani muhafazakar bir nankörlük sergilediğini göz ardı ederek! Yazık ki bu hale geldi. yerlebir edilmiş!

borckahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu